Wniebowstąpienie Pańskie

dn. 16 maja 2021 A.D.

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
  3. W sobotę o godz. 9.30 Mszę św. odprawi ks. bp Tadeusz Pikus na rozpoczęcie Sympozjum z okazji Jubileuszu 300-lecia powstania Zgromadzenia Pasjonistów. Więcej informacji o wydarzeniu na
    plakacie w kruchcie.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna, która przygotowuje nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie po litanii o godz. 18.00.
  5. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Jagielską, śp. Eugeniusza Wierzbickiego i śp Stanisława Cichockiego. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.