Archiwum 2018

Szósta Niedziela Zwykła

dn. 11 lutego 2018 A.D.

1. W Środę Popielcową rozpoczniemy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który zakończy się obchodami Wielkiego Tygodnia i Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. W tym dniu zapraszamy na Msze Święte sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30, podczas których dokonany zostanie obrzęd posypania głów popiołem. W DPS (ul. Ruda) Msza Św. o godz. 15.30, w Lesznie Msza Św. o godz. 17.00. Znak posypania popiołem każdemu z nas ma uświadomić, że jednym z wymiarów życia chrześcijańskiego jest postawa pokuty za popełnione grzechy i postawa nawrócenia, które stanowią konieczny warunek zbawienia każdego, kto przyjął wiarę.
  2. W tym dniu (Środę Popielcową) wszystkie osoby od czternastego roku życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a osoby od osiemnastego do sześćdziesiątego roku życia (nie licząc chorych) dodatkowo obowiązuje post ścisły, który oznacza możliwość spożycia jednego pokarmu do syta i dwóch mniejszych.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę Krzyżową sprawować będziemy w każdy piątek o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18.00. W soboty o godz. 18.00 zapraszamy na Koronkę do Matki Bożej Bolesnej.

Piąta Niedziela Zwykła

dn. 4 lutego 2018 A.D.

1. W sobotę 3 lutego zmarł o. Bogdan Kołakowski, przez wiele lat posługujący w naszym klasztorze i parafii, również jako proboszcz – pierwszy po utworzeniu parafii przy naszym klasztorze.
    Pogrzeb o. Bogdana odbędzie się we wtorek 6 lutego. O godz. 11.00 różaniec i o godz. 12.00 Msza Święta pogrzebowa, po której zostanie pochowany w naszym grobowcu zakonnym.
  2. W piątek w zakonie Pasjonistów przypada Uroczyste Wspomnienie Męki Pańskiej. Uroczysta Msza Św. koncelebrowana o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. W niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego.
  4. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. o. Bogdana Kołakowskiego, śp. Łucję Bieńkowską, śp. Halinę Kuczyńską oraz śp. Waldemara Szmit. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Czwarta Niedziela Zwykła

dn. 28 stycznia 2018 A.D.

1. W najbliższy piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będę sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.30. W Lesznie o godz. 17.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
    W tym dniu już po raz 21. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.
  2. W czwartek 1 lutego przypada pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 18.00 różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci, o 18.30 Msza Św.
  3. W piątek – święto Ofiarowania Pańskiego – przypada jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych.
  4. W sobotę 3 lutego przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30 a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. W niedzielę 4 lutego przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 13.00 spotkanie modlitewne dla kółek różańcowych. Taca tego dnia będzie przeznaczona na cele remontowe.

Trzecia Niedziela Zwykła

dn. 21 stycznia 2018 A.D.

1. W sobotę zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzanie rodzin czyli tzw. Kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za przyjęcie nas w domach, gdzie mogliśmy udzielić Bożego błogosławieństwa i wspólnie modlić się o potrzebne łaski i wszelką pomyślność w nowym Roku Pańskim. Bóg zapłać za dobre słowo, za transport i za wszelką życzliwość. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na kościół i za zrozumienie oraz gotowość do wspólnej pracy na większą chwałę Pana Boga. Bóg zapłać!

Druga Niedziela Zwykła

dn. 14 stycznia 2018 A.D.

1. Dziś (14.01) zapraszamy na spotkanie opłatkowe, które rozpocznie się w refektarzu klasztornym o godz. 16.00.
  2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. Plan Kolędy jest podany na stronie tytułowej.

Niedziela Chrztu Pańskiego

dn. 7 stycznia 2018 A.D.

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęda do 2 lutego czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w refektarzu klasztornym odbędzie się opłatek parafialny. Zapraszamy grupy działające przy naszej parafii: Odnowę w Duchu Świętym, asystę, kółka różańcowe, ministrantów, Radę Parafialną.
  3. Plan kolędy na najbliższy tydzień jest podany na stronie tytułowej.
  4. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian: śp. Stanisława Morawskiego, śp. Eugenię Granoszek i śp. Henryka Podsiedlika. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.