Archiwum 2020

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

dn. 31 maja 2020 A.D.

1. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 8.30 i 18.30.
  2. Od jutra zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  3. W czwartek Różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci o godz. 17.50. Następnie litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na wszystkich mszach świętych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla kółek różańcowych. Taca na remonty kościoła i klasztoru.
  6. Uroczystość Bożego Ciała przypada w tym roku w czwartek 11 czerwca. Zgodnie z zaleceniem księdza biskup Piotra Libery procesja będzie tylko przy kościele z jednym ołtarzem na zewnątrz, po Mszy świętej o godzinie 10.00. W tym roku dywan z kwiatów będzie usypany na Boże Ciało. Prosimy o przynoszenie kwiatów ba wtorek i środę przed Bożym Ciałem.
  7. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina ś. p. Kazimierza Krawczyka. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

dn. 24 maja 2020 A.D.

1. Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym, zgodnie z Bożym zamysłem miłości, jest życie wieczne w Królestwie Niebieskim.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna, która przygotowuje nas do tej uroczystości, odprawiana jest codziennie po litanii o godz. 18.00.

SZÓSTA NIEDZIELA OKRESU WIELKANOCNEGO

dn. 17 maja 2020 A.D.

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00.
  2. Jutro (18 maja) przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta dziękczynna o godz. 18.30.
  3. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszego parafianina śp. Mariana Badurę. W jego intencji i za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

PIĄTA NIEDZIELA OKRESU WIELKANOCNEGO

dn. 10 maja 2020 A.D.

1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Zapraszamy na różaniec fatimski, bez procesji, po mszy św. o godz. 18.30.
  2. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.
  3. W sobotę, 16 maja, przypada święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
  4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  5. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszych parafian śp. Grzegorza Janowskiego i śp. Edwarda Tworkowskiego. W ich intencji i za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

CZWARTA NIEDZIELA OKRESU WIELKANOCNEGO

dn. 3 maja 2020 A.D.

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata.
  2. Jutro (4 maja) przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków, w piątek (8 maja) uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 maja, zapraszamy rodziców modlących się za swoje dzieci na godz. 18.00. Po litanii odmówimy dziesiątek różańca za dzieci.