Archiwum 2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 24 stycznia 2021 A.D.

1. Jesteśmy w trakcie kolędy, zachowując środki bezpieczeństwa, maseczki, rękawiczki, środek dezynfekujący.
  2. Podczas kolędy będzie wspólna modlitwa z rodziną i błogosławieństwo. Jeżeli w domu nie ma wody święconej kapłan poświęci.
  3. Każdy kto pragnie przyjąć kolędę, prosimy aby czekał przed domem lub mieszkaniem, albo powiadomił sąsiada. Nie będziemy do nikogo pukać. Prosimy jednocześnie o niestresowanie się jeśli w tym roku ktoś nie przyjmie kolędy, mogą to być różne powody, szczególnie związane z koronawirusem co oczywiście rozumiemy.
  4. W domach czy mieszkaniach nie będziemy długo przebywali, a tym samym prosimy nieczęstowanie nas herbatą itd., za co serdecznie dziękujemy. Te sprawy zostawmy na lepsze czasy.
  5. W tym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę śp. +Barbarę Gwiazda. W jej intencji oraz za naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  6. Plan kolędy 25 – 30 stycznia 2021 roku.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 17 stycznia 2021 A.D.

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  2. Jesteśmy w trakcie kolędy, zachowując środki bezpieczeństwa, maseczki, rękawiczki, środek dezynfekujący.
  3. Podczas kolędy będzie wspólna modlitwa z rodziną i błogosławieństwo. Jeżeli w domu nie ma wody święconej kapłan poświęci.
  4. Każdy kto pragnie przyjąć kolędę, prosimy aby czekał przed domem lub mieszkaniem, albo powiadomił sąsiada. Nie będziemy do nikogo pukać. Prosimy jednocześnie o niestresowanie się jeśli w tym roku ktoś nie przyjmie kolędy, mogą to być różne powody, szczególnie związane z koronawirusem co oczywiście rozumiemy.
  5. W domach czy mieszkaniach nie będziemy długo przebywali, a tym samym prosimy nieczęstowanie nas herbatą itd., za co serdecznie dziękujemy. Te sprawy zostawmy na lepsze czasy.
  6. Plan kolędy 18 – 23 stycznia 2021 roku.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

dn. 10 stycznia 2021 A.D.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
  2. Pan powołał do wieczności naszych parafian: śp. Zdzisława Gwiazdę i śp. Bogdana Borkowskiego. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  3. Plan kolędy 11 – 16 stycznia 2021 roku.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

dn. 3 stycznia 2021 A.D.

1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwane Uroczystością Trzech króli.
  2. Msze święte z poświęceniem kredy i kadzidła o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.30.
  3. W przyszła niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
  4. Przypominamy że w niedziele i uroczystości Mszy św. o godz. 13.00 nie ma.
  5. Pan powołał do wieczności naszych parafian; Antoninę Zamielską, Stanisława Bagińskiego, Henryka Bulejaka, Zdzisława Gwiazdę. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.