Archiwum 2022

III Niedziela zwykła

dn. 22 stycznia 2022 A.D.

1. W tym tygodniu przypada:
    – w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego,
    – we wtorek święto nawrócenia św. Pawła Apostoła,
    – w środę św. Tytusa i Tymoteusza,
    – w piątek św. Tomasza z Akwinu
  2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.
    Plan kolędy 24 stycznia 2022 roku.

II Niedziela zwykła

dn. 15 stycznia 2022 A.D.

1. Dziś o godz. 15.00 – Godzina Chwały – zapraszamy.
  2. Od wtorku rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Antoniego opata, w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa, w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  4. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.
    Plan kolędy 17 – 22 stycznia 2022 roku.
  5. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Piotra Winnickiego. W jego intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Chrzest Pański

dn. 9 stycznia 2022 A.D.

1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
  2. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian.
    Plan kolędy 10 – 15 stycznia 2022 roku.
  3. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Elżbietę Jaroszewską i śp. Henryka Komorowskiego. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

dn. 2 stycznia 2022 A.D.

1. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwane Uroczystością Trzech Króli.
  2. Msze święte z poświęceniem kadzidła i kredy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.30. Kadzidło i kredę będzie można nabyć w kruchcie kościoła.
  3. W tym roku nie ma orszaku Trzech Króli. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie grała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Przasnyszu. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd w
    wykonaniu Orkiestry.
  4. W czwartek przypada I czwartek miesiąca o godz. 18.00 różaniec Rodziców modlących się za swoje dzieci.
  5. W piątek I piątek miesiąca. W przyszła niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
  6. Od jutra rozpoczynamy Kolędę w tradycyjny sposób, zachowując środki bezpieczeństwa, maseczki, rękawiczki, środek dezynfekujący. Podczas kolędy będzie wspólna modlitwa z rodziną i
    błogosławieństwo. Jeżeli w domu nie ma wody święconej kapłan poświęci. Każdy kto pragnie przyjąć kolędę, prosimy aby czekał przed domem lub mieszkaniem, albo powiadomił sąsiada. Nie będziemy do nikogo dzwonić czy pukać. Prosimy jednocześnie o niestresowanie się jeśli w tym roku ktoś nie przyjmie kolędy, mogą to być różne powody, szczególnie związane z koronawirusem co oczywiście rozumiemy. W domach czy mieszkaniach nie będziemy długo przebywali, a tym samym prosimy o nieczęstowanie nas herbatą itd. za co serdecznie dziękujemy.
  7. Plan kolędy 3 – 8 stycznia 2022 roku.