Archiwum 2023

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 29 stycznia 2023 A.D.

1. W czwartek 26 stycznia zmarł zmarł o. Krzysztof Kot pasjonista Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele we wtorek 31 stycznia 2023. O godzinie 11.00 zostanie odmówiony różaniec w intencji Zmarłego, a po nim o godzinie 11.30 odprawiona zostanie Msza św., której będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp Mirosław Milewski.
  2. W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 18.30. W tym dniu obchodzony jest w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to również I czwartek miesiąca. Różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci o 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi na każdej Mszy św.
  4. W sobotę Msza św. o Niepokalanym Serca NMP o godz. 8.30.
  5. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Modlitwy dla Kół różańcowych po Mszy św. o godz. 11.30. Taca na remont kościoła i klasztoru.
  6. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. o. Krzysztofa Kota, śp. Krystynę Czaplicką i śp. Krystynę Kowalską. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 22 stycznia 2023 A.D.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 – Godzina Chwały zapraszamy.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy; we wtorek św. Franciszka Salezego, w środę święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, w czwartek, wspomnienie świętych Tytusa i Tymoteusza, w sobotę św. Tomasza z Akwinu.
  3. We wtorek zakończyliśmy duszpasterskie nawiedzanie rodzin czyli tzw. Kolędę. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za przyjęcie nas w domach, gdzie mogliśmy udzielić Bożego błogosławieństwa i wspólnie modlić się o potrzebne łaski i wszelką pomyślność w Nowym Roku Pańskim. Bóg zapłać za dobre słowo za transport i wszelką życzliwość. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie kościoła i klasztoru i za zrozumienie oraz gotowość do wspólnej pracy na większą chwałę Pana Boga. Bóg zapłać.
  4. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności naszą parafiankę śp. Halinę Michalak. W jej intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

dn. 15 stycznia 2023 A.D.

1. Od środy rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Antoniego opata w czwartek, św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  3. PLAN KOLĘDY 16 – 17 stycznia 2023 r.

CHRZEST PAŃSKI

dn. 8 stycznia 2023 A.D.

1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
  2. W przyszłą niedzielę 15 stycznia koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry dętej OSP Przasnysz na Mszy św. i po Mszy św. o godz 11.30. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności naszą parafiankę śp. Janinę Szymańską. W jej intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  4. PLAN KOLĘDY 9 – 14 stycznia 2023 r.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

dn. 1 stycznia 2023 A.D.

1. Dzisiaj w niedzielę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  2. W piątek 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, jedno z najważniejszych świąt w roku liturgicznym. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. – w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wszystkich zachęcamy do naznaczenia drzwi swoich domów pobłogosławioną kredą jako znak przynależności rodziny do Chrystusa. Orszak trzech Króli wyruszy po Mszy św. o godz. 11.30 z naszego kościoła na rynek.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. Różaniec rodziców modlących się za swoje dzieci w czwartek o godz. 18.00.
  4. W piątek 6 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. W sobotę o godz. 8.30 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego.
  6. W tym tygodniu Pan powołał do wieczności papieża seniora Benedykta XVI oraz nasze parafianki; śp. Halinę Morawską i śp. Marię Dąbrowską. W ich intencji oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych odmówmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  7. PLAN KOLĘDY 2 – 7 stycznia 2023 r.