ŚP. O. STANISŁAW MAZUR CP

W Wielką Noc Zmartwychwstania Pańskiego, 12 kwietnia po północy w klasztorze w Łodzi zmarł nasz współbrat śp. o. Stanisław Mazur CP.

Urodził się 12 października 1946 roku w Strzelczyskach na terytorium ZSRR (obecnie Ukraina – 20 km od polskiej granicy). Niedługo po wojnie jego rodzina przeniosła się do Polski, do Pyskowic pod Gliwicami. Stanisław ukończył tam korespondencyjnie liceum ogólnokształcące. W sierpniu 1973 został przyjęty do Zgromadzenia Męki Jezusa Chrystusa. W roku 1978 złożył profesję wieczystą, a w 1980 przyjął sakrament święceń kapłańskich. Neoprezbiter został skierowany do Sadowia. Od roku 1984 przebywał w klasztorze w Warszawie i posługiwał w parafii p.w. Matki Boskiej Ostrobramskiej. Kolejnymi miejscami jego duszpasterskiej posługi były: Przasnysz, Wisła, Rawa Mazowiecka, Łódź. W roku 1996 rozpoczął pracę w Smotryczu na Ukrainie. W roku 2005 wrócił do Polski do Przasnysza, gdzie posługiwał do 2009 roku, kiedy to został przeniesiony do klasztoru w Łodzi, gdzie posługiwał aż do Wielkiej Nocy 2020 roku. Był lubiany zarówno przez współbraci, jak i wiernych odwiedzających nasz kościół za pogodę ducha i optymizm, którym zarażał innych. Nawet w ciężkiej chorobie, dotykającej go w ostatnich latach, nie tracił humoru. Zmarł 12 kwietnia 2020 roku w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

Pogrzeb śp. o. Stanisława odbędzie się w czwartek 16 kwietnia 2020 r. w Łodzi.

10.30 – przywiezienie trumny do kościoła
12.00 – Różaniec
12.30 – Msza Św.
13.15 – wyprowadzenie (wyjazd na cmentarz)